Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac informácií
Neviete si rady s úverovými produktami? Niečo nie je ako má byť? Poraďte sa s ostatnými užívateľmi a odborníkmi na financie v našej poradni!

Pôžička alebo hypotéka pre lekára s minimálnym príjmom?


0 hlasy
Dobrý deň.

Som lekár  a pracujem ako zamestnanec vo svojej firme. Hoci je firma zisková, pre znižovanie nákladov si prideľujem minimálnu mesačnú mzdu 283€. Je možné získať hypotéku, či inú pôžičku, ak poberám minimálnu mzdu? Dajú sa prípadne dohodnúť výhodnejšie podmienky na základe bonity klienta?  Ďakujem.
otázka pridaná užívateľom hosť
   

1 Odpoveď

0 hlasy

Dobrý deň,

vo Vašom prípade je samozrejme možné získať hypotéku či inú pôžičku aj keď si vyplácate len minimálnu mzdu. Vyplácanie minimálnej mzdy je bežnou praxou podnikateľov, s čím finančné inštitúcie rátajú. Pre takýchto záujemcov ponúkajú finančné inštitúcie hypotéku bez dokladovania príjmu, pri ktorej sa nevyžaduje potvrdenie o príjme. Nevýhodou hypotéky bez dokladovania príjmu je skutočnosť, že úver nikdy nezískate do 100 % hodnoty nehnuteľnosti. Banky, ktoré tento typ produktu majú v ponuke, poskytujú LTV len do 50 %. Ďalším mínusom je aj vyššia úroková sadzba oproti štandarnej hypotéke.

Keďže ste lekár, máte tú výhodu, že bez problémov získate hypotéku bez dokladovania príjmu za rovnakých podmienok, za akých sa poskytuje štandarná hypotéka s dokladovaním príjmu - vrátane úrokovej sadzby.  Na získanie úveru stačí podpísať čestné prehlásenie o výške príjmu.  Zo slovenských bánk poskytuje zvýhodnenie pre členov lekárskej komory  Všeobecná úverová banka . Takže ak aktuálne riešite otázku financovania bývania, skúste produkt Flexihypotéka.

Všeobecná úverová banka zvýhodnenie lekárov zdôvodňuje predovšetkým veľmi dobrou platobnou disciplínou takýchto klientov, u ktorých je veľmi nízke riziko nestability príjmov.

posledná odpoveď pridaná užívateľom admin (počet získaných bodov: 440 )
...