Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac informácií
Neviete si rady s úverovými produktami? Niečo nie je ako má byť? Poraďte sa s ostatnými užívateľmi a odborníkmi na financie v našej poradni!

Najčastejšie používané značky

Studentska pozicka, podmienky úveru


0 hlasy
Dobry den,

nedavno som natrafil na vasu stranku a chcel by som sa spytat jednu otazku. Studujem denne na vysokej skole (teraz som v druhom rocniku) a potreboval by som notebook. Mam nepravidelny prijem z brigad, z ktoreho si ale neviem na neho nasetrit. Preto som zvazoval pozicku pre studentov. Neviem vsak, ci by mi nejaka banka pozicala a ak hej, tak kolko. Musim pri takomto type pozicky uvadzat aj dovod, preco si chcem pozicat peniaze? Bol by som rad, keby ste mi poradili, na co si mam davat pozor a ake podmienky musim splnit, aby som uver dostal a ktora banka poskytuje najvyhodnejsie studentske pozicky.

 

Dakujem.

Lukas
otázka pridaná užívateľom hosť
   

1 Odpoveď

0 hlasy

Lukáš,

 

ako študent druhého ročníka vysokej školy môžete získať pôžičku aj bez toho, aby ste banke dokladovali výšku príjmu. Keďže nemáte stabilné zamestnanie, na získanie úveru budete musieť zohnať ručiteľa (ktorým môže byť napríklad rodič, starší súrodenec alebo akákoľvek iná osoba s pravidelným a preukázateľným príjmom zo zamestnania alebo z podnikania). Okrem toho bude potrebné, aby ste banke predložili potvrdenie o štúdiu na vysokej škole a občiansky preukaz. Na Slovensku poskytujú úvery špeciálne určené pre študentov 4 bankové domy (uvedené v tabuľke nižšie). Niektorí z poskytovateľov umožňujú študentom odklad splátok istiny počas štúdia až dovtedy, dokým riadne neukončia VŠ. Počas štúdia tak môžete splácať iba splátky úroku. Peniaze z pôžičky môžete použiť na čokoľvek, nakoľko veriteľovi nemusíte dokladovať účel použitia finančných prostriedkov, teda z požičaných peňazí si môžete kúpiť aj notebook. Do pozornosti dávam produkt Flexipôžička pre študentov. VÚB banka ponúka zaujímavú úrokovú sadzbu, ktorá je pre všetkých študentov rovnaká - 7,90 %. O jeden percentuálny bod nižší úrok teda 6,90 % p.a. získajú aktívni študenti ktorí dosahujú nadpriemerné študijné výsledky, alebo ktorí sa angažujú v charitatívnej činnosti prípadne študenti ktorí sa podieľajú na vedeckej činnosti.

Prehľad poskytovateľov študentkých pôžičiek s úrokovými sadzbami:

 

Názov úverového produktu a poskytovateľ

Úrok v % p.a.

Administratívny poplatok za poskytnutie pôžičky

Splatnosť

Min. a max. výška úveru

Flexipôžička pre študentov z VÚB banky

fixný 7,90%

0,00 €

1-6 rokov

500-10 000 €

Úver vysokoškolákom z Volksbank

fixný 7,95%

0,00 €

1-10 rokov

1000 - 5 000 €

Spotrebný úver pre vysokoškolákov z Unicredit

fixný 8,50%

2% z objemu pôžičky, minimálne 30 €

1-5 rokov

650 - 10 000 €

Študentský úver z OTP banky

od 4,90 % vyššie

0,00 €

1-10 rokov

700 - 6 700 €

 

Výhodou študentských pôžičiek z komerčných bánk je nízka administratívna náročnosť, výhodný úrok v porovnaní s ostatnými spotrebnými úvermi a možnosť podať si žiadosť kedykoľvek s tým, že peniaze dostanete na účet v priebehu niekoľkých pracovných dní.

Peniaze však môžete získať oveľa lacnejšie - prostredníctvom Študentského pôžičkového fondu. Pôžička zo ŠPF je úročená veľmi výhodne - úrok je len 3 % p.a. Nevýhodou je však termín podania žiadosti - do 15 júna príslušného kalendárneho roka. Viac o ŠPF sme sa zaoberali v tomto článku: http://smartpozicky.sk/studentsky-pozickovy-fond/

posledná odpoveď pridaná užívateľom admin (počet získaných bodov: 440 )
...