Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac informácií
Neviete si rady s úverovými produktami? Niečo nie je ako má byť? Poraďte sa s ostatnými užívateľmi a odborníkmi na financie v našej poradni!

Stavba domu v Rakúsku a hypotéka pre mladých


0 hlasy
Dobrý deň. S manželom chceme začať stavať dom v Hainburgu v Rakúsku, máme už vyhladnutý krásny pozemok neďaleko od lesa. Veľmi by ste ho chceli kúpiť. Počuli sme o hypotéke pre mladých do 35 rokov. Túto podmienku obaja spĺňame. Je možné tento typ hypotéky použiť aj na kúpu pozemku v Rakúsku?
otázka pridaná užívateľom hosť
   

1 Odpoveď

0 hlasy

Dobrý deň prajem.

Príjmová hranica (teda vek žiadateľa v čase podania žiadosti 35 rokov) je len jednou z dvoch základných podmienok pre poskytnutie hypotéky pre mladých. Druhou, nemenej podstatnou podmienkou je splnenie príjmovej hranice. Maximálny príjem na jedného žiadateľa za predchádzajúci kalendárny rok nesmie byť väčší ako 1,3 násobok priemernej mzdy v národnom hospodárstve za predminulý štvrťrok. V prípade, že sú žiadateľmi manželia, tak sa bude posudzovať ich spoločný príjem, ktorý musí byť maximálne 2,6 násobok priemernej mzdy v národnom hospodárstve za predminulý kvartál.

Žiaľ, ani ak by ste splnili obe podmienky, tak nemáte nárok na získanie zvýhodneného hypotékárneho úveru pre mladých. Tento typ hypotéky je vlastne štátom dotavaný úver, ktorý má slúžiť na podporu bývania na Slovensku. Taktiež aj zákon o bankách presne definuje účel financovania hypotéky pre mladých, ktorý hovorí o tom, že takto získané finančné prostriedky je možné použiť len na financovanie nehnuteľnosti ktorá sa nachádza na území Slovenskej republiky. Nemusíte byť z mojej odpovede smutná - o hypotéku môžete požiadať aj v Rakúsku a dobrá správa je, že Rakúsko má jedny z najlacnejších úverov na bývanie z celej EÚ. Priemerná úroková sadzba hypotekárnych úverov sa v Rakúsku pohybuje na úrovni 3 %.

posledná odpoveď pridaná užívateľom admin (počet získaných bodov: 440 )
...