Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac informácií
Neviete si rady s úverovými produktami? Niečo nie je ako má byť? Poraďte sa s ostatnými užívateľmi a odborníkmi na financie v našej poradni!

Viete mi poradiť serióznu nebankovú pôžičku?


0 hlasy
Dobrý deň prajem, chcel by som sa spýtať, vedeli by ste mi odporučiť nejakú dobrú a serióznu nebankovú pôžičku do 2000 eur? Máte s nejakou konkrétne skúsenosti? Ja som skúšal obehať snáď všetky banky a tam je to bez šance, žiadna mi nechce dať pôžičku, lebo neviem zdokladovať príjem - aj keď neoficiálne by som ju vedel bez problémov splácať. Problém je v tom, že môj šéf mi vypláca oficiálne len minimálnu mzdu niečo cez 300 eur a zvyšok mám na ruku. Takže moja jediná nádej je pôžička z nebankovky. Viete mi povedať osobné skúsenosti, ako o koľko ste pôžičku z nebankovky preplatili, prípadne na čo si dať pozor?
otázka pridaná užívateľom hosť
   

1 Odpoveď

0 hlasy

Dobrý deň prajem,


pôžička z neznámych alebo málo známych nebankových subjektov je veľmi veľké riziko. Tieto firmy majú veľmi neprehľadné zmluvy s komplikovanými podmienkami, ktoré sú postavené na tom, aby klient porušil podmienky a zaplatil tak mastnú pokutu alebo penále. V podstate takýmto poskytovateľom pôžičiek nejde o to, aby klient riadne úver splácal, ale aby ho "skasírovali" na pokutách, ktoré sú niekoľko násobne vyššie ako vopred dohodnutý úrok. Samozrejme, na slovenskom trhu sa nájdu aj nebankovky, ktoré majú seriózny prístup - napríklad Cetelem, ktorá je členom medzinárodnej bankovej skupiny BNP Paribas. Cetelem má spomedzi všetkých nebankových subjektov na Slovensku najlepšie úroky, to však neznamená, že úver z Cetelemu nepreplatíte. Pri Vami požadovanej pôžičke 2000 € a splatnosti 24 mesiacov vychádza úroková sadzba na 12,29% p.a. a RPMN by bola 13,01%. Pri takýchto parametroch by bola výška mesačnej splátky 99,13 €, čo by ste mohli bez problémov splácať.

Druhou možnosťou by bolo pokúsiť sa získať úver z banky na základe obratov na účte. Tu je tá nevýhoda, že úver nezískate okamžite, ale budete si musieť počkať - cca 3 mesiace až pol roka. Ak bude obrat na účte dostatočný, tak Vám banka aj sama ponúkne predschválený úver bez nutnosti dokladovať príjem. Treba však počítať s tým, že musíte mať v danej banke otvorený účet minimálne 3 mesiace. Ak potrebujete pôžičku naozaj súrne, tak by bolo vhodné, ak by ste sa na možnosť úveru na základe obratov na účte informovali vo svojej banke, ktorá si vie zistiť Váš príjem aj bez dokladovania.

posledná odpoveď pridaná užívateľom admin (počet získaných bodov: 440 )
...